top of page

18 Haz Cmt

|

Sujala Yoga (Dharma Yoga İstanbul)

Aslı Uğur ile Ters Duruşlar

Baş aşağı durmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Sınırlarınızı güvenle aşmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın.

Aslı Uğur ile Ters Duruşlar
Aslı Uğur ile Ters Duruşlar

Saat ve Yer

18 Haz 2022 11:00 – 13:00 GMT+3

Sujala Yoga (Dharma Yoga İstanbul), 19 Mayıs, Kürkçü Sk. 23A, 34736 Kadıköy/İstanbul, Turkey

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Baş aşağı durma haline aşinalık kazanmak ve beden-zihin sınırlarını aşmak için bu atölyeye mutlaka katılın. 

2 saatlik bu çalışmada,

  • Baş duruşu (şirşasana), önkol duruşu (pincha mayurasana) ve el duruşu (adho mukha vrksasana) üzerine odaklanacağız.
  • Konu ters duruşlar olduğu zaman omurganın dengesini arttırmak için merkez (core) kaslarının güçlü olması önemlidir. Dolayısıyla bu kasları çalıştıracağımız hareketleri öğrenip uygulayacağız.
  • Omuz eklemi esnekliğinin ve omuz stabilitazyonun anahtar olduğu bu duruş gruplarında, omuz, göğüs ve sırt kaslarının gücü ve esnekliği üzerine çalışacağız.
  • Duvar ve blok destekli çalışmalarla beraber, 3 duruşun (baş, önkol, el duruşları) serbest ve zıplamadan yapacağımız çalışmalarını ve çeşitli versiyonlarını da deneyimleyeceğiz.

Kimler katılabilir :

En az 4 haftalık bir yoga pratiği olan, aşağı bakan köpek / yunus duruşlarında 1 dakika kadar kalabilen, baş duruşunda (serbest ya da duvar destekli) yaklaşık 1 dakika durabiliyor olan herkes katılabilir. Yoga deneyimi olmayanlar için uygun değildir.

YER:

Sujala Yoga (Dharma Yoga İstanbul)

ADRES:

19 Mayıs Mh. Kürkçü Sk. No: 23A Kozyatağı  (Kozyatağı Metro istasyonu 2 numaralı çıkışa veya Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'ne 3 dakika yürüme mesafesindeyiz. Ara sokaklarda araç park etmek için yer bulabilirsiniz.)

UZMAN:

Aslı Uğur

İLETİŞİM:

+90 532 701 31 47

TARİH ve SAAT:

18 Haziran 2022, Cumartesi

11:00-13:00

ÜCRET:

Sujala Yoga Üyeleri: 150₺ (Stüdyo veya Zoom)

Dışarıdan katılım: 200₺ (Stüdyo)

Zoom üzerinden katılım: 150₺

Aslı Uğur:

Yogaya 2004 yılında başladı. 2016 yılında Zeynep Aksoy'dan 200 saatlik Advayta Yogaeğitimini tamamladı. Hart Lazer'dan 150 saatlik ileri seviye eğitimini alarak ilerledi. 2017 yılında Gülnihal Özdener ile pratiklere başladı ve Dharma Yoga ile tanıştı.

Gülnihal ile bir yıl süren Dharma yoga çalışmasından sonra Guruji Sri Dharma Mittra'nınyanına giderek 500 ve 800 saatlik ileri seviye eğitimlerini tamamladı. Dharma yoganınkıdemli uzmanlarından Mark Kan ile çalışmaya ve kendine geliştirmeye devam etmektedir,

Derslerini Dharma Yoga olarak vermeye ve sürekli kıdemli dharma yoga öğretmenlerinin seminerlerine ve Sri Dharma Mittra'nın yanına giderek kendini geliştirmeye ve Guruji'ninöğretisini paylaşmaya devam ediyor.

Sri Dharma Mittra'nın da dediği gibi "Paylaşmak en büyük yardımdır".

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page