top of page

19 Eki Cmt

|

SUJALA / Dharma Yoga İstanbul

Maha Sadhana

"Mükemmel Pratik" için Ekim ayında buluşuyoruz!

Maha Sadhana
Maha Sadhana

Saat ve Yer

19 Eki 2019 12:00 – 15:00

SUJALA / Dharma Yoga İstanbul, 19 Mayıs Mahallesi, Kürkçü Sokak 23a, Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Dharma Yoga’nın en bilinen ve en kapsamlı çalışmasıdır. Geleneksel ve modern öğretileri bir arada sunan Maha Sadhana, Sri Dharma Mittra’nın yarım asırlık paylaşımlarının bir ürünüdür ve dünyanın her yerinde Dharma Yoga uzmanları tarafından uygulatılmaktadır. 

Temel Hatha yoga bilgilerine (asana hizaları, pranayama teknikleri, vb.) sahipseniz, rahatlıkla takip edebilirsiniz. 

Üç saatlik bu "mükemmel uygulama"da asana, pranayama, meditasyon, yoga nidra ile birlikte çeşitli süptil çalışmaları tecrübe edeceksiniz. 

Asana akışı Dharma Yoga’nın Shiva Namaskara serileri üzerine kurulu; seviyeniz ne olursa olsun, sunulacak asana alternatifleri ile o günkü sınırlarınız içerisinde kendinize uygun bir alan bulacaksınız. Dileyen ileri seviye alternatifi, dileyen de başlangıç seviyedeki alternatifi çalışacak. 

Bu asana uygulamaları sayesinde fiziksel beden kuvvetlenecek, esneklik kazanacak ve rahatlayacak. Tüm bu gayretli pratiğin süptil ödülü, yaklaşık 30 dakika sürecek olan "yoga nidra". Yönlendirmeli meditasyon içeren bu uzun gevşeme ile fiziksel ve zihinsel sistemin tamamı yenilenmiş olacak ve arınma süreci hızlanacak.

Tüm çalışmanın sonunda zihin derin bir meditatif halde sabitlenecek: yoga hali.

YER: 

SUJALA / Dharma Yoga İstanbul

ADRES: 

19 Mayıs Mh. Kürkçü Sk. No: 23A Kozyatağı

(Kozyatağı Metro istasyonu 2 numaralı çıkışa veya Kozyatağı Acıbadem Hastanesi'ne 3 dakika yürüme mesafesindeyiz. Ara sokaklarda araç park etmek için yer bulabilirsiniz.)

UZMAN: 

Gülnihal Özdener

İLETİŞİM: 

0535 264 34 14

19 Ekim 2019, Cumartesi

12:00-15:00

ÜCRET : 120 TL

(SUJALA Üyeleri için %25 indirimli)

Her seviyeden katılımcıya açıktır. Asanaların ve pranayama tekniklerinin farklı seviyedeki aşamaları gösterilecektir. Her katılımcının kendi sınırlarının farkında olması ve asanaların bedenine uygun aşamasında kalması gerekmektedir. 

Herhangi bir sağlık probleminiz varsa veya yoga çalışmalarına yeni başladıysanız etkinliğe ön kayıt yaptırmadan önce bizimle iletişime geçin.

17 Ekim tarihinden önce en az 4 kayıt gerekmektedir. Yeterli kayıt olmaz ise etkinlik iptal edilerek ücret iadesi sağlanacaktır.

Sadece nakit ödeme alınabilmektedir. İptallerde ücret iadesi mümkün değildir.

Gülnihal Özdener

2008 yılının sonunda yoga ile, 2013’ün sonunda ise Dharma Yoga ekolüyle tanıştı. İki temel uzmanlık programına katıldıktan sonra, 500 ve 800 saatlik ileri seviye uzmanlıklarını New York'taki Dharma Yoga Center’da, ‘Life of a Yogi’ programlarıyla, Guruji Sri Dharma Mittra’nın yanında tamamladı. Dharma Yoga’nın kıdemli öğretmenleri Mark Kan, Yoshio Hama, Penny Kaloo ve Yiannis Andritsos’un mentorluklarında, klasik hatha-raja bilgilerine dair deneyimlerini derinleştirdi. Yıllar içerisinde, New York’taki okulunda ve mentorlarının farklı ülkelerde gerçekleştirdiği atölye çalışmalarında asistanlık yaptı; sevgili öğretmeni Dharma Mittra’nın yerine dersler verdi.  

Dharma Yoga Center “Life of a Yogi” 500 ve 800 saat sertifikalı Türkiye'deki ilk uzman olarak, Dharma Yoga’nın İstanbul’daki temsilciliğini başlatması ve sürdürmesi için 2017 yılında Dharma Yoga Center’dan kendisine yetki verildi.

Dharma Yoga uzmanlığının yanı sıra, modern yoga tarihi ve uygulamaları üzerine lisansüstü düzeydeki çalışmalarına devam ediyor ve akademik ağırlıklı yayınlar hazırlayan SUJALA Yayıncılık’taki kurucu ortaklık ve editörlük görevlerini sürdürüyor. 

www.gulnihalozdener.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page