top of page

29 May Cmt

|

Zoom üzerinden canlı program

Sujala Yoga 200 Saat Temel Uzmanlık Programı

Çevrimiçi yapılacak ve Yoga Alliance onaylı olan bu program, Gülnihal Özdener ve Zehra Elçin Özdener'in eğitmenliğinde gerçekleşecektir.

Sujala Yoga 200 Saat Temel Uzmanlık Programı
Sujala Yoga 200 Saat Temel Uzmanlık Programı

Saat ve Yer

29 May 2021 09:00 – 04 Tem 2021 21:00

Zoom üzerinden canlı program

Etkinlik Hakkında

Dharma Yoga İstanbul'un da çatısı altında bulunduğu Sujala Yoga’nın ve Sujala Yayıncılık’ın kurucu ortakları olarak, modern yoganın geleneksel köklerine, ezoterik ve fiziksel altyapısına, öğrenme ve öğretme yöntemlerine dair temel oluşturacak bir program sunuyoruz.

Yoganın temel değerlerini ve yoga uygulamalarının bireyde yarattığı değişimi deneyimlemek, yoga bilgilerini başkalarıyla paylaşmanın getirdiği sorumlulukları öğrenmek istiyorsanız, bu program sizin için verimli bir başlangıç noktası olacak. 

Programın sonunda, kişisel uygulamanızı derinleştirmiş olacaksınız; fiziksel uygulamaların (duruş, nefes, gevşeme) çeşitleri, anatomik özellikleri, faydaları ve sınırlarını öğrenecek, kendi kişisel uygulamanızı oluşturabilmeniz için donanım kazanacaksınız. Günlük meditasyon uygulamanızı yerleştirebilmek için kendinize uygun pratiği bulma yöntemlerini öğrenecek, kadim meditasyon uygulamasını hayatınıza entegre edebileceksiniz.

Pandemi sebebiyle program çevrimiçi gerçekleşecek; ancak katılımcı sayımızı sınırlı tutarak 200 saatlik bu programdan azamî verim almanıza yardımcı olacağız.

Programa katılmak için...

  • En az 50 saatlik yoga deneyimi gereklidir. Program boyunca yoğun fiziksel uygulamalar yapılacaktır ve detaylı bir şekilde bu uygulamaların derinlikleri çalışılacaktır. Belirli bir uygulama altyapısına sahip olmak, katılımcının uygulamaları rahat takip edebilmesi ve taze bilgiyi işleyebilmesi için önemlidir.
  • Farklı ekollerde deneyimi olan veya beden terbiyesi gerektiren farklı disiplinlerde çalışmış katılımcı adaylarıyla öncelikle ön görüşme yapılacaktır.
  • Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlı tutulacağı için programı sunacak eğitmenlerle çalışmış adaylara öncelik tanınacaktır.

Programın tarihleri

  • Pandemi sebebiyle program ve tüm seanslar çevrimiçi olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Resmî kararlarda bir değişiklik olduğu takdirde katılımcıların talebine göre programı stüdyo + çevrimiçi olacak şekilde sürdürmemiz ihtimal dahilindedir.
  • Cuma akşamları 2’şer saat, Cumartesi ve Pazar günleri ise 12’şer saat örgün eğitim gerçekleşecektir. 
  • Olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı sürece katılımcıların tüm saatlerde mevcut bulunması gereklidir.

Buluşma tarihleri: 

29-30 Mayıs 2021, 4-5-6 Haziran 2021, 11-12-13 Haziran 2021, 25-26-27 Haziran 2021, 2-3-4 Temmuz 2021

Haziran ayı içerisindeki Sujala / Dharma Yoga İstanbul Zoom seansları programa dahildir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın: sujalayoga@gmail.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page