Dharma Yoga nedir?

Sri Dharma Mittra’nın kurduğu Dharma Yoga stilinin kökleri, Patanjali'nin tanımladığı sekiz basamaklı Ashtanga yogaya ve hatha-raja yogaya dayanır. İlk iki basamak olan yamalar ve niyamalar (yoganın ahlaki kuralları) bu öğretinin temelini oluşturur; bu yüzden de merhamet ve sevgi Dharma Yoga'da esastır.

Sri Dharma Mittra’nın 50 senedir üzerinde çalıştığı klasik yoga, bugünkü Dharma Yoga’nın temelini oluşturur. Öğrencilerine “benlik” ve “farkındalık” yolculuklarında yol göstermek, Sri Dharma’nın tutkusu olmuştur. Dharma Yoga, temelinde 9 yoga öğretisini barındırır: Hatha, Raja, Karma, Kriya, Bhakti, Japa, Laya, Jnana ve Ashtanga. Birçok seviyeye uygun olan Dharma Yoga, zaman geçtikçe öğrencilerini daha derin bir ruhsal yolculuğa götürür; sağlıklı bir beden, açık bir zihin ve merhametli bir kalp üzerine yoğunlaşır.

Dharma Yoga'nın sunduğu fiziksel uygulamalar bedeni kuvvetlendirir, zihni sakinleştirir; beden ve zihin seviyesinde esneklik, güç ve denge kazandırır. Sükunet içerisinde bir çalışma ve nefes yönlendirmeleriyle, kalp ritmi düzene girer ve sinir sistemi gerginlikten arınır. Kişinin sağlığına destek niteliğinde olan bu çalışmalar, uzun ve huzurlu bir hayatı beraberinde getirir.

Dharma Yoga İstanbul, asıl olarak SUJALA Yoga​ bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Diğer yoga stüdyolarında gerçekleşen Dharma Yoga seansları da bu site üzerinden paylaşılır.

© 2020 Dharma Yoga Istanbul, Turkey

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon