top of page

Dharma Yoga I (Başlangıç)

Gülnihal Özdener

Aslı Uğur

90 Dakika

Yoga ile yeni tanışanlara uygun bu seanslarda Dharma Yoga serilerindeki temel duruşların hazırlık aşamaları ve nefes çalışmaları uygulanır.
Bu seanslara düzenli bir şekilde katıldıkça, detaylı anlatımlar sayesinde duruşları ve nefes tekniklerini öğreneceksiniz; birkaç haftada beden hakimiyeti edinmeye başlayacak ve bedensel rahatlamanın zihin durumuna yansımasını deneyimleyeceksiniz.

Dharma Yoga II-III (Her Seviye)

Gülnihal Özdener

Aslı Uğur

90 Dakika

En az 3 ay düzenli asana pratiği olan tüm katılımcılara açıktır; Dharma Yoga uygulamış olmanız gerekmez. Yeni başlamış veya uzun yıllardır pratiği olan herkese uygundur.
 
(Stüdyomuzda yoga öğrenmeye başladıysanız, 3 veya 4 başlangıç seansından sonra bu seanslara da katılabilirsiniz.)
 
Seanslarda, Dharma Yoga I-II-III serilerinin harmanlanmış bir hâli çalışılır. Her seviyedeki katılımcıya uygun olarak asana alternatifleri gösterilir ve katılımcılar kendi ihtiyaçlarına uygun asanayı uygular.
 
Sözlü yönlendirmenin az, duruşlar arası geçişlerin çok olduğu bu seanslar, bazı günler 90 dakikadan uzun sürebilir. 

Pranayama

Psychic Development

Yoga Nidra

Gülnihal Özdener

Aslı Uğur (Staj)

Bu çalışmalar yoga duruşları içermez.

 

Yoganın derin çalışmalarını deneyimlemek isteyen herkese açık olan bu seanslarda; 

  • çeşitli nefes veya arınma çalışmaları ile prana kontrolü (pranayama veya kriya),

  • belirli odaklanma ve nefes teknikleriyle 5 duyunun ötesine geçme çalışmaları (psychic development),

  • uzun derin gevşeme yöntemiyle aktif meditasyon çalışması (yoga nidra) 

bazen aynı seans içerisinde bazen de farklı haftalarda dönüşümlü olarak uygulanır. 

Birkaç hafta başlangıç seanslarına katıldıktan sonra bu çalışmaları da deneyimleyebilirsiniz. Unutmayın; nefes ve meditasyon çalışmalarından fayda görebilmek için öncelikle duruşlarda hakimiyet kazanmak gerekir.

Master Sadhana

(Ayrıca ücretlendirilir.)

 

120-150 Dakika

Gülnihal Özdener

İleri Seviye Uygulama

 

Dharma II-III-IV serilerini deneyimlemiş veya orta-ileri seviye Hatha Yoga pratiği olan herkesin katılımı için uygundur.

Seans bazı nefes ve mantra çalışmalarıyla başlar, yoğun bir asana pratiğinin ardından uzun derin gevşemeyle tamamlanır. 

Dharma Yoga IV

Gülnihal Özdener

Aslı Uğur (Staj)

90-120 Dakika

Master Sadhana'nın iskelet sistemi: Dharma Yoga IV

 

Dharma II-III serilerini deneyimlemiş veya orta-ileri seviye Hatha Yoga pratiği olan herkesin katılımı için uygundur.

Seansta yoğun bir asana pratiği ile bedenin tamamı çalıştırılır; bu yoğun pratiği dengeleyen bir derin gevşemeyle fiziksel uygulamanın etkileri zihin boyutuna yansıtılır. Pranayama ve meditasyon çalışmasıyla birlikte ders tamamlanır.

Maha Sadhana

(Ayrıca ücretlendirilir.)

180 Dakika

Gülnihal Özdener

Mükemmel Uygulama

 

Dharma Yoga'nın en çok bilinen, en sevilen ve en klasik çalışmasıdır. Toplamda 3 saat sürer, mantra, pranayama, asana, nidra, satsang (manevî sohbet) uygulamalarının hepsi yapılır. Bütüncül bir pratiktir.

 

Bittiğinde yaklaşık 10 dakikalık bir "Asana Jam" yapılır; bir daire oluşturacak şekilde herkes yere oturur, hep birlikte mantralara eşlik edilir, ortaya 2-3 mat yerleştirilir ve dileyenler bu matlar üzerinde kısa bir akış veya birkaç duruş yapar. Maksat gösteri yapmak değil, yargısız bir ortamda zihnimizdeki sınırları ortadan kaldırmak ve yaptığımız duruşları sevdiklerimize adamaktır. 

Yoga Wheel

(Ayrıca ücretlendirilir.)

 

90 Dakika

Gülnihal Özdener

Dharma Mittra'nın yaratıcılığı ile asana pratiğine uyarlanan yoga tekerleği, Dharmaji'nin oğlu Dov Vargas tarafından tüm dünyaya tanıtıldı. Stüdyomuzda, Dharma Yoga Wheel ve Dharma Mittra Classic Wheel markalarını temsil ediyoruz. 

Çalışmanın başında birkaç tur Surya Namaskar serisiyle bedeni ısıtılır; yoga tekerleğini kullanma prensipleri, her seviyeye uygun bir seansa entegre edilir. Katılımcıların beden hakimiyetine göre uygun versiyonlar gösterilir. 

Yoga tekerleği, ileri seviye çalışmalardan önce, üst gövdeyi hazırlama ve ısıtma aracı olarak kullanılabilir; nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız veya püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız mutlaka Yoga Wheel seansına katılın. 

(Bu seanslarda, salonumuzda mevcut yoga tekerleklerinin kullanım önceliği üyelerimize aittir; kendinize ait yoga tekerleğiniz varsa çalışma için yanınızda getiriniz.)

bottom of page